ما قلم هاییم در دست خدا!

image 2021 10 13 17 31 50 800x533 ما قلم هاییم در دست خدا!

پاسداشت مقام حافظ با حضور استاد میثاق امیرفجر

مطلبی که این روزها در جامعه ی ما نشو و نمای فراوان دارد ، سخن گفتن از امید و انگیزش برای فعالیت های متفاوت است. برخی در مقام کاسب از این سخنان بهره برداری کردند و برخی نیز با توسل به معانی صحیح و پاک در صدد ایجاد فضای مناسب و شاد هستند. بستر مناسب فضایِ انگیزش ادبیات است. شعر به عنوان جان مایه ی هویت و تاریخ ایران همیشه اثر بخش بوده است. به بهانه ی پاسداشت مقامِ شوریده ی سخن ور شیرازی حافظ؛ مراسمی با حضور استاد میثاق امیرفجر برگزار شد.

پیشنهادی:  خرید دوربین مداربسته بیسم بر روی موبایل irancctv.center

استاد حسین اطمینان با اشاره به این نکته که سرمنشاء تمام تحول ها توکل و ایمان به مبداء است گفت:”ذات آدمی و وجود مستعد امید داشتن ، حرکت کردن و پویایی است. از سنین پائین باید با شاعران بزرگ اجین شویم تا بتوانیم جامعه را به بلوغ برسانیم.”

میثاق امیرفجر در ادامه سخان خود با مثال آوردن از اشعار حافظ به این نکته اشاره کرد که :” هیچ شاعری در دنیا وجود ندارد که ترجمان اسرار باشد. اگر در بین تمام نویسندگان و شاعران دنیا جستجو کنیم متوجه خواهیم شد که هیچکس مثل حافظ نیست. مردم ما در طول این سالها به چشم استخاره و یا تفعل با حافظ به معانی بلند عرفانی دست پیدا کردند.”

پیشنهادی:  بازار آدامس و تولیدات مربوط به آن امروزه بسیار گسترده شده است. به طوری که ارزش این بازار در سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۳۷۳. ۶ میلیون دلار تخمین زده شده است. حال سوال مهم این است که زانتان گام را از کجا تهیه کنیم؟

در حاشیه این نشست میزبان پاسداشت مقام حافظ؛ مهندس عبدالله زمانی با ارائه تاریخچه ای از زندگی این شاعر پرآوازه به مفهوم بلند عرفان در ادبیات ایران اشاره کرد و گفت:”ما در جامعه ی خود چه در شهر ها و چه در دورافتاده ترین مناطق با شعر و به خصوص شعر حافظ ارتباط تنکاتنگ داریم. ما باید بدانیم معانی عمیق ادبی می تواند پایه ی اصلی زندگی خلاق و پایدار باشد. جامعه ای موفق خواهد شد که برای فرهنگ خود ارزش فراوانی قائل باشد.”

پیشنهادی:  راهنمای دریافت خدمات اجاره خودرو

عبدالله زمانی پیرامون زندگی در روزگار شبکه های اجتماعی گفت:”باید ادبیات و معنویات را بستر صحیح حیات دانست و سهم معنویات را در بخش های آموزشی و اجتماعی پررنگ کنیم.”

حسین اطمینان تقوا نویسنده ای است که آثار قابل تامل زیادی دارد. آثاری مثل: «ورقا»، «فجر اسلام»، «انسان میوه‌ی نخل»، «کُمدی شیطانی» ، «انجیر و زیتون» ، «فیلسوف‌ها». «شاعر افلاکی»، «امیر کبیر» و «مضحکه‌ی ضحّاک» و یک رمان بیست جلدی درباره زندگی رسول اکرم (ص) که نقطه عطفی در کارنامه نویسندگی او بود.

نشست بزرگداشت حافظ با یادی از عارف انقلابی علامه حسن زاده آملی به پایان رسید.

مطلب پیشنهادی

با روشهای لوله کشی آبرسانی در ساختمان آشنا هستید؟

الف) طراحی لوله کشی توزیع آب مصرفی ساختمان (یا ملک) باید طبق روشهای مهندسی مورد …